על מה הספר?

אם נקלעת למאבק משפטי על ירושה או נכסי עיזבון, הספר יסייע לך לשפר את סיכוייך בבית המשפט

הספר מתמקד בהליכי התנגדות לקיום צוואה וסכסוכי ירושה, לרבות ביטול מתנה בין בני משפחה וניצול קשישים חסרי ישע. באמצעות עיון במאות הלכות, פסקי דין והחלטות של בית המשפט לענייני משפחה, תוכל לתכנן אסטרטגיה, לגבש את הטענות הטובות, להימנע מטיעונים מיותרים ולהתעמק בחידושים מעשיים בדיני הירושה, החשובים למקרה שלך.

רוצה פרק ללא התחייבות מן הספר? גלגל לסוף הדף.

×
לרכישה
התקשר/י 03-7321519

מה תלמד מהספר?

הנושאים המרכזיים

התנגדות לקיום צוואה, תביעות בעניין שותפות בחשבון בנק עם הורה, וניצול המצב לצורך משיכת כספים ללא רשותו, אפוטרופוס במינוי וללא מינוי של בית משפט והפרת חובותיו כלפי המטופל וחסר ישע, פסילת עסקאות בירושה עתידית וביטול מתנות שנתן המנוח בימי חייו, צוואות הדדיות והגנה על יורשים, השפעתה של הלכת השיתוף על זכויות בירושה, הסכם ממון וזכויות ידועים בציבור

לשפר את הסיכויים

חשיבות האסטרטגיה והתכנון המוקדם, מה חשוב לטעון (וממה חשוב להימנע), איך להביא להגברת האמינות והמהימנות, הצעדים החיוניים שיש לבצע בטרם פניה לבית משפט, כיצד לחשוף את שקריו של היריב ולפגוע באמינותו, שימוש בדיני הראיות ועוד.

הטענות הטובות ביותר

סקירה של עשרות טענות שהועלו (ושטרם הועלו) בבתי המשפט, לרבות: השלמת צוואה מכוח דיני החסר, תחרות בלתי הוגנת בין יורשים, ביטול התעשרות על חשבון האחר, התנגדות לצוואה בנימוק שהצדק נפגע, יורש אחר יורש, יורש במקום יורש, השפעה בלתי הוגנת, מעורבות בעריכת צוואה, צוואה בלתי חוקית ,צוואה סתומה, טעות בצוואה, אי כשירות המצווה, זיוף צוואה, העלמת צוואה, תרמית ותחבולה, כשרות להוריש, כשרות לרשת, פסילת יורש, זכויות בחשבון בנק משותף, מתנה אסורה, פגמים במתנה, התחייבות עתידית למתנה וביטולה, רכוש שאינו שייך לעיזבון, העברה פסולה של זכות הציווי לאחר ועוד.

מה אמרו בתי המשפט

תוצאות של מאות החלטות ופסקי דין בתחום סכסוכי הירושה, לרבות: למי מותר להגיש התנגדות לצוואה, כיצד מתמודדים עם שיהוי והתיישנות, אמינות ומהימנות טענות על פי דיני הראיות, סטייה מדיני ראיות לצורך עשיית צדק, הדרכים לפרשנות צוואה, טובות הנאה אסורות למטפל ואפוטרופוס, פסילת חלק מצוואה, פסילת הוראה המקנה לאחר את זכות הציווי, חובותיו של מנהל עיזבון ועוד

הספר במספרים

מכיל 495 עמודים, 660 הפניות ומראי מקום למאות החלטות ופסקי דין של בתי משפט בכל הערכאות ומפתח עניינים מפורט לתוכן. פרקי הספר: א' – יסודות ועקרונות הירושה; ב' – עסקאות בירושה ועיזבון; ג' – יחסי נאמנות ושליחות; ד' – תכנון וניהול הליך התנגדות לצוואה; ה' – צורות הצוואה; ו' – סוגי הצוואה ורכיבי היסוד; ז' – פירוש הצוואה; ח' – העילות לתקיפתה של צוואה; ט' – צוואה הדדית; י' – עשיית עושר ולא במשפט.

נוחות השימוש בספר

הספר וההפניות שבתוכו הודפסו באותיות קריאות בגודל 14 כך שתוכל לעיין בו בניחותא, ומבלי לאמץ את ראייתך. ההפניות לפסקי הדין מצויות בתחתית כל עמוד ואין צורך לדפדף לסוף. מפתח העניינים המפורט מאפשר לך לאתר במהירות את הנושאים המעניינים אותך.


קוראים מספרים על הספר והמחבר

 • “ רן מובשוביץ הוא משפטן חריף, שנון, ממוקד ופרפקציוניסט בעל יכולת תכנון אסטרטגית של מהלכים משפטיים ושימוש בטקטיקות יצירתיות. ”

  • ערן ג'
  • הרצליה
 • “ ד”ר מובשוביץ ניחן ביכולת אסטרטגית מדהימה. המקצועיות, הידע המשפטי הרחב והיכולת להבחין ולהגיע עד הפרט הקטן ביותר ולטפל בו בצורה נבונה וחכמה הביאה לשינוי המצב בו נמצאנו ולהשגת יתרון ונצחון משפטי מהיר. ”

  • חנה ג'
  • בני ברק
 • “ נוכחתי לגלות איש מקצוע בעל ידע עצום, יכולת התעמקות ולמידה של כל תחום משפטי באופן יוצא דופן. מדובר בסוג של "גאון משפטי" שמסוגל לפתח עילת תביעה אפילו בתיק שנראה אבוד מבחינה משפטית. המאפיין את רן היא החדשנות, ההישענות על ידע משפטי רחב בתחומים שונים, ובניית אסטרטגיה משפטית בתחילת התיק, שתביא בהמשך התיק לקריסת טיעונו של הצד שכנגד. ”

  • כ.ד.ד, עו"ד
  • תל אביב
 • “ ...חושב מאוד יצירתי,אחרת,מניף את הנושא לכול כיוון אפשרי ובודק כול מחשבה המועלות על ידי מי שיושב בחדר, מעורכי דין ועד אחרון הלקוחות.
  אין כאן שום הליכה בתלם – יש חיפוש אמיתי ,רחב ויצירתי אחרי מה שמוסתר,מה שמעבר למובן מאילו. ”

  • רחלי פ.
  • רחובות

על המחבר

ד"ר רן מובשוביץ, משפטן ועורך דין הוא בעליו של משרד עורכי דין תל אביבי, אשר קנה לעצמו שם כמי שמפתח ומגיש לבתי המשפט טענות ייחודיות וחדשניות. בפסק הדין שניתן בעתירת משרדו של עו"ד מובשוביץ לבית המשפט הגבוה לצדק בפרשת זבידובסקי, נקבע כיצד יש לפרש את הוראות חוק השבות בשאלת "מיהו יהודי". בתובענה שהגיש בשמו של קומיקאי ידוע כנגד השבועון הגרמני הנפוץ בעולם "דר שפיגל", הורחבה סמכות השיפוט הבינלאומית של בתי משפט בישראל על עבירות לשון הרע שעניינן בשואה ובנאצים, גם אם הן מבוצעות בחו"ל. בבתי המשפט לענייני משפחה הגיש המשרד התנגדויות לקיום צוואה ותובענות בעילות וטענות חדשניות, ביניהן, הפרת כללי "תחרות בלתי הוגנת בין יורשים", ביטול "צוואה שנשתכחה", שינוי הפרשנות של "צוואה משותפת שאינה הדדית", השלמת שמות יורשים לצוואה על יסוד "דיני החסר", ביטול צוואה על יסוד העדר השליטה של המצווה במסמך, התעללות בחסרי ישע כעילת השפעה בלתי הוגנת ועוד. הספר "סכסוכי ירושה; הלכה למעשה" נכתב בהשראת המקרים האמיתיים שנידונו בבתי המשפט.

כן, אני רוצה לקבל פרק מהספר "סכסוכי ירושה" במתנה

נא מלא פרטיך ונשלח לך פרק נבחר מתוך הספר בחינם וללא כל התחייבות:


אני מסכים כי תוכלו לשלוח לכתובת הדוא"ל שאמסור מידע מקצועי ופרסומי של משרדכם.

לעולם לא נמסור את כתובת הדוא"ל שלך לצדדים שלישיים.