כאשר מדובר על צוואות וירושות, הרי שמדובר על תחום אשר עורך דין הרלוונטי לעסוק בו הוא עורך דין העוסק בדיני משפחה. אולם, לא פעם, כאשר הדברים אינם מתנהלים בצורה תקינה בנוגע לצוואה כלשהי, הרי שהאדם המתנהל בצורה העוברת על החוק במסגרת עניינים אלו, יכול לעמוד למשפט בעוון פלילי. לכן, בענייני ירושות המתנהלים שלא כדין, גם עורך דין פלילי יכול להיות עורך הדין הרלוונטי לעיסוק בתחום. אם אתם שואלים את עצמכם, מהו תפקידו של עורך דין פלילי בתחום צוואות וירושות, הרי שחשוב שתקראו את הדברים הבאים.

צוואה היא מסמך בעל תוקף משפטי, אשר אדם עורך עוד בחיוו, כאשר הוא מוגדר כצלול מבחינה שכלית. הצוואה היא מסמך משפטי המפרק את חלוקת הנכסים של האדם לקרוביו לאחר מותו, באופן שבו הוא מעוניין שהם יחולקו. הצוואה נערכת בנוכחות עורך דין, אשר הוא גם זה שלרוב יוציא אותה לפועל, כאשר יגיע זמן מימוש הצוואה. לא מעט אנשים עורכים כיום צוואות טרם מותם, בכדי להבטיח כי הרכוש שלהם יגיע לאנשים שהם אוהבים לאחר מותם ובכדי למנוע מריבות מיותרות על רכוש בין האנשים היקרים להם, לאחר מותם. ירושות הן הנכסים שאדם משאיר לאחר מותו ללא צוואה. במקרה שאין צוואה המורה כיצד לחלק את הרכוש והנכסים של האדם, ישנו חוק המורה על חלוקת הנכסים בצורה המותאמת לכל אחד מבני המשפחה הקרובה. ישנם אנשים המוגדרים בחוק כאנשים אשר פסולים מלרשת ירושה של אדם כלשהו. האדם אשר אמור לנהל את חלוקת הירושה הוא עורך דין המתמחה בתחום דיני משפחה, אשר מכיר את החוק בנוגע לירושות ויודע כיצד לבצע את הליך חלוקת הירושה בצורה הטובה ביותר.

עבירות פליליות וחשיבותן במסגרת הדיון בצוואה

עבירות פליליות הקשורות לצוואות או לירושות

כאמור, על אף שעורך דין העוסק בתחום דיני משפחה, הוא עורך הדין הרלוונטי במקרה של מימוש צוואות או חלוקת ירושות באופן חוקי, הרי שכאשר ישנן בעיות שונות בתהליך זה, המוגדרות כעבירה על החוק, עורך דין פלילי הוא הכתובת לפנות אליה. העבירות מהסוג שניתן להגיש בגין האדם שעבר אותן במסגרת תהליך זה, כתב אישום פלילי הן: אדם אשר מסתיר צוואה בכדי להונות את היורשים האחרים המוזכרים בצוואה, יכול לקבל עונש מאסר בגין עבירה זו,  אדם אשר מתחזה לאדם אחר בתהליך מימוש הצוואה או קבלת הירושה, בכדי לקבל נכסים או רכוש שלא מגיעים לו על פי חוק, גם צפוי להיענש וניתן להגיש נגדו כתב אישום פלילי ואדם אשר הזיק באופן כלשהו לצוואה, בין כאשר עורך הצוואה בחיים ובין שאינו בחיים.