קבלת ירושה מקרוב משפחה שנפטר והתגורר בחו ל

במקרים של פטירת קרוב משפחה אשר מותיר צוואה מפורטת ובה הענקת ירושה – ניתן להעביר את הירושה לאדם שמגיע לו ללא בעיות רבות. עם זאת, במקרים בהם קרוב המשפחה שנפטר התגורר בחו”ל ורכושו וכספו נמצא במדינה אחרת, התהליך עשוי להיות מורכב יותר. ברוב המקרים בהם ישנה ירושה מקרוב משפחה שנפטר והתגורר בחו”ל רצוי לערב עורך דין בתחום הירושות מכיוון שיש להציג מסמכים והוכחות שלא תמיד מצויים בידינו.

אחת הדרכים שמאפשרת קבלת ירושה מקרוב משפחה שנפטר והתגורר בחו”ל ללא בעיות היא אם היה בבעלותכם דרכון אירופאי, הדבר היה יכול לעזור. הסיבה לכך היא שלא תמיד ניתן להעביר רכוש ממדינה למדינה בצורה פשוטה. במידה ואכן היה קיים בידיכם דרכון אירופאי הייתם יכולים לקבל את הירושה באופן מזורז ופשוט יותר.

קבלת ירושה מקרוב משפחה שאינך מכיר?

במידה והאדם שהותיר לכם ירושה אינו מוכר לכם באופן אישי חשוב לברר האם אכן מדובר בירושה או שמא זו הונאה. חשוב לברר ממי קיבלתם את ההודעה על הירושה, כמו כן יש לברר מי הוא קרוב המשפחה שנפטר ומדוע הוא בחר להשאיר לכם ירושה. לא פעם ירושה עשויה להתגלות גם כאכזבה ולכן, מומלץ לבדוק את הנושא עד לשורש.

מיסים על ירושה שהתקבלה מקרוב בחו”ל

אם הנכם צפויים לקבל כסף בשל ירושה של קרוב משפחה שנפטר בחו”ל לא תצטרכו לשלם מיסים. בארץ ישראל אין מס על ירושה אך עם זאת, כסף שמגיע מחו”ל יכול לעורר חשדות בכל הנוגע להלבנת הון. לכן, יש צורך לפנות אל הבנק ולברר מהי הפרוצדורה המדויקת שיש לבצע על מנת שקבלת הירושה תיעשה באופן פשוט ומהיר.

ירושה שמועברת מחו”ל לארץ ישראל

במקרים בהם הצוואה נחתמת מחוץ לישראל ועל ידי עורכי דין חיצוניים יתכן כי העברת הירושה לארץ תהיה כרוכה בתהליך מפורט יותר. בשל כך מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין ישראלי, המתמחה בתחום הירושה והצוואות. אחד התנאים לקבלת ירושה הוא שיש לה תוקף משפטי מחייב – כך תוכל הצוואה להתקיים. התערבותו של עורך דין נחוצה במקרה זה מכיוון שזוהי פעולה שלא ניתן לבצע באופן פרטי. לכל מדינה יש חוקים שונים בנושא קבלת ירושה ולכן יש לברר מהם החוקים וכיצד יש לנהל את ההליך מן הארץ. כמו כן חשוב לברר אם יש מנהל עזבון ומי אחראי על חלוקת הירושה ורק לאחר מכן תוכלו להתחיל בתהליך קבלת הירושה ארצה.

מרגישים אבודים בסבך הבירוקרטי התקשרו עכשיו לקבלת ייעוץ ועזרה בביצוע