במקרים שונים נצרך האזרח לעזרה מקצועית בתחום עריכת דין. כאשר נוצר צורך כזה יש לפנות אל עורך דין מקצועי שיספק עת השירות הנדרש.

כל אדם עלול למצוא את עצמו מול צורך לשכור שירות של עורך דין. בין אם מדובר על ענייני משפה ובין אם הנידון הוא בתחום העסקי או כל תחום אחר חשוב מאוד לפנות אל עורך דין מקצועי ומיומן שיוכל לענות על הצורך ולאפשר למיוצג לקבל את השירות המקצועי והטוב ביותר. יש מספר מדדים שיעזרו לקבל את ההחלטה בדבר עורך הדין המקצועי שיוכל לענות על הצורך ולספק מענה הולם.

מדדים לבחירת עו”ד

  • מקצועיות – למידת המקצועיות של עורך הדין יש השלכה ישירה על שביעות הרצון של הלקוחות מהשירות שהם יקבלו. מסיבה זו חשוב לברר על המקצועיות של עורך הדין ולוודא כי הוא מספק שירות שעונה על הצרכים ומאפשר ללקוח לקבל את השירות ההולם והנצרך לו.
  • מיומנות ספציפית – חשוב מאוד כי עורך הדי שמספק לכם את השירות יהיה מיומן ומנוסה בתחום הספציפי בו אתם זקוקים לשירות. כך שאם לדוגמה אתם עומדים בשלב של פשיטת רגל עליכם לבחור עורך דין מומחה לפשיטת רגלצוואה וירושה וכו’שצבר מיומנות בתחום מסוים זה. ההיכרות שלו עם התחום המסוים הזה לעומק תקנה לו את היכולת לספק לכם מענה מדויק ומותאם לצורך שלכם.
  • מסירות ללקוח – מידת המסירות של עורך הדין ללקוח אותו הוא מייצג משפיעה על התהליך כולו ועל שביעות הרצון של הלקוח מהשירות. זו הסיבה שחשוב לברר לגבי פרמטר זה ולהיות בטוחים שבוחרים עורך דין שמספק מענה מסור ומתאים ללקוחותיו במטרה להוביל אותם אל חוף המבטחים.
  • יעילות – תהליך זה דבר שעלול לקחת הרבה זמן. במיוחד אם מדובר על ביורוקרטיה ישראלית בתחום המשפטי. כמובן שככל שאתם תפעלו ביעילות רבה כך התהליך כולו יהיה מהיר יותר ברמה יחסית. מאותה סיבה חשוב לבחור עורך ין שיעשה מאמץ לנהל את התהליך ביעילות מקסימלי ולהביא אתכם לקו הגמר במהירות האפשרית. ככלות הכול אין מדובר על תהליך נעים ואתם רוצים למצוא את עצמכם בהקדם האפשרי בקו הגמר.
  • אמינות – בכל תחום שהוא חשוב לשים לב למדד האמינות. בחירה בנותן שירות אמין תאפשר לכם להיות רגועים שהתיק שלכם נמצא בידיים טובות. שאתם יכולים להיות רגועים ושלווים שכל התהליך שלכם יתנהל על הצד הטוב ביותר לפי רצונכם וצרכיכם.
  • מחיר – מהו הסכום שאתם משלמים עבור השירות שאתם מקבלים מעורך הדין? כדאי לברר ולדעת על כך מראש כדי למנוע הפתעות בהמשך הדרך.

פשיטת רגל? אכן תהליך מורכב שדורש הרבה ידע מקצועי והבנה בתחום. פנייה אל עורך דין בעל מיומנות בתחום תוביל אתכם לתהליך נכון ומהיר שיאפשר לכם לנהל את המהלך המשמעותי הזה במהירות האפשרית לקראת סיומו הטוב.